Виконавче провадження

Home Виконавче провадження

В питаннях виконавчого провадження краще довіритися професіоналам

Як оскаржити Постанову Виконавчої служби?

Наша компанія Brona пропонує послугу: представництво у виконавчому провадженні у Харкові та по Україні, куди входить:
  • Оскарження Постанов ДВС;
  • Представлення інтересів в суді;
  • Захист Ваших інтересів в суді якщо мали місце неправомірні дії державних виконавців.

Згідно з нормами законодавства України, заключною стадією судового провадження є виконання рішення суду Державною виконавчою службою України (виконавче провадження).

Державні виконавці мають ряд важелів впливу на боржників, щодо яких прийнято рішення судом про стягнення заборгованості. Розглянемо кожен з них:

  • Накладення арешту на все майно боржника;
  • Заборона на перетин державного кордону України для боржника;
  • Оголошено в розшук рухомого майна боржника (часті випадки: зупинка працівниками ДАІ автомобілів, які перебувають у розшуку, і, надалі, постановка авто на штраф майданчик);
  • Реалізація майна боржника на торгах.

Згідно ЗУ «Про виконавче провадження» державний виконавець, при відкритті виконавчого провадження, дає боржникові у термін до семи днів виконати рішення суду в добровільному порядку. У разі не виконання рішення суду, державна виконавча служба (далі ДВС) накладає арешт на все майно боржника і зобов’язує його крім боргу за рішенням суду сплатити виконавчий збір, який становить 10% від суми боргу.

Далі ДВС перевіряє наявність коштів у боржника:

  • рахунки в банках;
  • зарплата, пенсія, стипендія, і т.д .;
  • наявність рухомого і нерухомого майна, на яке можна звернути стягнення.

При виявленні доходів у боржника ДВС звертає стягнення на них, шляхом повідомлення ПФ або роботодавця про рішення суду про стягнення суми боргу і зобов’язує перераховувати частину доходів боржника в рахунок сплати боргу.

У разі виявлення майна боржника, державний виконавець описує це майно, оцінює у суб’єкта оціночної діяльності та направляє на реалізацію через систему електронних торгів арештованого майна (СЕТАМ).


Що робити при отриманні Постанови про відкриття виконавчого провадження?


Цивільний процесуальний кодекс України встановлює порядок оскарження Постанов ДВС: для стягувача та боржника всі Постанови підлягають оскарженню в суді, який видав виконавчий документ, на підставі якого було відкрито виконавче провадження. Для третіх осіб, чиї інтереси були порушені при відкритті виконавчого провадження порядок оскарження дещо інший – всі скарги і позови мають бути спрямовані до адміністративного суду за підсудністю.

Таким чином, якщо у вас виникли питання у взаємовідношеннях з виконавчею службою, або у відношенні Вас було відкрито виконавче провадження, юристи компанії “Брона” у Харкові нададуть Вам кваліфіковану допомогу.


Тут Ви можете дізнатися вартість наших послуг

Харьков, ул. Гамарника, 5
+38(068)34-38-524