Розробка NDA (Non-disclosure agreement)

brona
Коментарі Вимкнено до Розробка NDA (Non-disclosure agreement)

Розробка NDA (Non-disclosure agreement) – договору про нерозголошення конфіденційної інформації.

Запускаєте новий проект і задумалися над збереженням комерційної таємниці? Ваш новий замовник попросив всіх співробітників підписати NDA? Працівник відмовляється підписувати договір про нерозголошення конфіденційної інформації?

Відповіддю на ці питання буде – планування умов найму співробітників, розробка власних NDA і впровадження системи захисту інформації в компанії, такої як Положення про комерційну таємницю.

Розробивши внутрішні документи, що регулюють збереження комерційної таємниці, ви отримуєте:

  1. Додаткові заходи щодо захисту комерційної інформації;
  2. Можливість звільнити співробітника за відмову від підпису NDA;
  3. Підстави для покарання винного співробітника в розголошенні комерційної таємниці.

Юристи IT в Харкові компанії «BRONA» розроблять і приведуть в життя всі необхідні документи для максимального захисту комерційної таємниці.

 

            Чому треба звернутися саме до нас?

 

1) ми на практиці вивчили всі нюанси роботи з комерційною таємницею;

2) ми гарантуємо високу якість наших послуг;

3) ми надаємо безкоштовну юридичну консультацію для наших клієнтів.

 

Детальніше про розробку NDA, комерційної таємниці і її захисту.

Згідно з Цивільним кодексом України, комерційна таємниця – це інформація, яка є секретною в тому розумінні, що вона в цілому чи в певній формі та сукупності її складових є невідомою та не є загальнодоступною для осіб, які зазвичай мають справу з видом інформації, до якого вона належить, і в зв’язку з цим має комерційну цінність та була предметом заходів щодо збереження її секретності, вжитих особою, яка контролює цю інформацію.

            Простіше кажучи, комерційна таємниця – це інформація, яка не перебуває в загальному доступі і до якої застосовані адекватні заходи з охорони її секретності.

Комерційною таємницею можуть бути відомості технічного, організаційного, комерційного, виробничого та іншого характеру, за винятком тих, які відповідно до закону не можуть бути віднесені до комерційної таємниці.

Постанова КМУ від 09.08.1993 № 611 містить перелік інформації, яка не може бути комерційною таємницею: установчі документи підприємства, інформація по звітності, дані необхідні для нарахування податків, відомості про кількість робочих місць, склад, їх заробітну плату, наявність вільних місць, документи про сплату податків і обов’язкових платежів, інформація про забруднення навколишнього середовища, документи про платоспроможність, відомості про участь посадових осіб підприємства в кооперативах, малих підприємствах, товариствах, об’єднаннях та інших організаціях, які займаються підприємницькою діяльністю, відомості, які з вимогою законодавства повинні бути розголошені .

Майнові права на комерційну таємницю:

 

  1. право користуватися комерційною таємницею;
  2. виключне право дозволяти використання комерційної таємниці;
  3. виключне право перешкоджати неправомірному розголошенню, збиранню і використанню комерційної таємниці.

Майнові права на інтелектуальну власність на комерційну таємницю належать особі, яка правомірно визначила інформацію комерційною таємницею.

 

Тобто інформація буде комерційною таємницею, якщо одна особа прямо це визначило в письмовому вигляді. Передати в користування комерційну таємницю можливо шляхом підписання угоди про нерозголошення комерційної таємниці, в якому буде чітко визначено те, що нею є.

NDA підписується як з контрагентами, так і з співробітниками компанії.

 

            NDA повинен включати в себе наступні умови:

 

– Визначення того яка інформація буде вважатися конфіденційною, для цього потрібно чітко що саме сторони вважають комерційною таємницею, уникаючи широких понять;

– Права і обов’язки сторін: порядок захисту, зберігання, допустимість розкриття інформації;

– Терміни;

– Відповідальність сторін, порядок розгляду спорів.

 

Якщо зобов’язання підписати NDA між сторонами ясні, в той же час виникає необхідність підписати угоду про нерозголошення з співробітниками.

Підписуючи договір, співробітник підтверджує свою обізнаність про те, що незаконне використання комерційної таємниці є протиправною діяльністю, за яку передбачена відповідальність з усією строгістю закону.

На даний момент, українське законодавство не містить норм, які зобов’язували б співробітника підприємства підписувати договори про нерозголошення комерційної таємниці.

Однак, вимога дотримуватися комерційну таємницю можна зробити трудовим обов’язком для всіх співробітників. Цей обов’язок закріплена в ст. 139 КЗпП і тягне за її невиконання відповідальність.

Трудовий кодекс також містить обов’язок роботодавця роз’яснити працівникові всі його права і обов’язки до початку роботи. Цей обов’язок включає в себе і ознайомлення працівника з усіма локальними документами, які регулюють трудові відносини.

Таким чином, співробітника необхідно ознайомити під розпис з Положенням про комерційну таємницю на підприємстві, роз’яснити яка інформація буде комерційною таємницею і порядок її захисту. Так само варто закріпити обов’язок зберігати відомості комерційної таємниці в посадовій інструкції працівника.

При відмові працівника підписати NDA його можна буде притягнути до відповідальності за порушення трудової дисципліни.

 

            Законодавство за розголошення комерційної таємниці в залежності від заподіяної шкоди передбачає відповідальність:

1) дисциплінарну – догана, звільнення;

2) адміністративну;

3) кримінальну.

 

Юристи IT в Харкові юридичної компанії «BRONA» надають такі послуги:

– Безкоштовна консультація по NDA;

– Розробка Угод про конфіденційність;

– Розробка Положення про комерційну таємницю на підприємстві і посадових інструкцій співробітників;

– Вирішення спорів при порушенні умов NDA.

 

Терміни від 5 р.д.

Вартість – за згодою сторін.

На головну…