Спадкове право

Home Спадкове право

Юридична компанія Брона пропонує такі послуги в сфері спадкового права:

Оформлення спадщини

 

Юридична компанія «BRONA» пропонує повний перелік послуг пов’язаних з оформленням спадщини:

Відновлення пропущених строків для прийняття спадщини;

– Встановлення факту прийняття спадщини, родинних відносин;

– Виділ обов’язкової частки у спадковому майні;

– Визнання права власності на майно в суді;

– Реєстрація спадщини;

– Представництво в органах державної влади;

– Визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину.

 

Рано чи пізно для більшості з нас настає момент, коли доводиться отримувати майно наших близьких. Щоб усе відбувалося за законом, доводиться витрачати багато часу і сил.

У першу чергу потрібно з’ясувати чи претендують на оформлення спадщини інші спадкоємці і тільки тоді починати діяти. Спадкоємцем вважається той, хто в разі смерті близької людини претендує на його майно. Щоб отримати право власності на майно слід звернутися до нотаріуса протягом шести місяців і надати необхідні документи.

Спадкування буває двох видів за законом чи за заповітом

Згідно останнього, право на оформлення спадщини можуть отримати не тільки фізичні, але і юридичні особи.

Якщо написано заповіт, то оформлення спадщини може здійснити той, на кого написано цей заповіт, черги спадкування в цьому випадку не працюють. За життя людина може зробити безліч заповітів, дійсним же вважається лише останній, всі інші втрачають силу.

Другий вид спадкування – за законом, він вступає в дію, коли відсутній заповіт або ним не описано все майно.

В Україні існує п’ять черг оформлення спадщини

 

  1. Першочергове право на оформлення спадщини мають діти і батьки померлого, а також чоловік чи дружина, що його пережили.
  2. Спадкоємцями другої черги є рідні брати, сестри, а також дід та баба.
  3. У третю чергу право на оформлення спадщини мають рідні дядьки і тітки.
  4. У четверту чергу входять особи, які проживали з померлим однією сім’єю не менше п’яти років з дня відкриття спадщини.
  5. До п’ятої черги належать родичі померлого, а також утриманці, які не були членами сім’ї спадкодавця.

Будь-яка людина з наступної черги може зайнятися оформленням спадщини, якщо немає нікого з попередньої, ранньої черги. На спадщину можуть претендувати не тільки прямі родичі, але співмешканцям спадкодавця доведеться довести що вони жили сім’єю більше п’яти років.

Якщо на утриманні спадкодавця перебувала непрацездатна особа, яка не була зазначена у заповіті, то вона згідно закону може оформити 4-у частину спадщини.

Оформлення спадщини проводить нотаріус, державний чи приватний не має значення. Необхідно звернутися нотаріуса, який детально пояснить які документи потрібні і бланки заяв необхідно заповнити.

Якщо є майно у вигляді нерухомості, земельних ділянок, транспортних засобів та є документи на це майно – необхідно показати нотаріусу, якщо ні, то нотаріус направляє запити в реєстраційну службу, Держземагентство, ДАІ, в банки і т.д.

Всього за оформлення спадщини доведеться віддати кілька тисяч гривень. Якщо бажання і часу немає, спадкоємець може відмовитися від своєї частки. Оформлення спадщини слід зробити протягом шести місяців, потім частка переходить до інших родичів по черзі разом з боргами, якщо такі є.

Спадкоємець відповідає за боргами померлого в розмірі спадкового майна, наприклад, коли борг 1 мільйон, а спадок 100 тисяч то претендувати кредитори можуть лише на 100 тисяч.

Якщо спадкоємців ні за заповітом, ні за законом немає – долю майна вирішує суд. Зазвичай воно переходить у власність територіальної громади за місцем знаходження.

Юристи компанії «BRONA» нададуть всі необхідні консультації щодо оформлення спадщини у Харкові.

 

Матеріали на цю тему: Відмова нотаріуса у оформленні спадщини

Тут Ви можете дізнатися ціни на наші послуги

Харьков, вул. Гамарника, 5
+38(068)34-38-524