Згідно з нормами законодавства України, заключною стадією судового провадження є виконання рішення суду Державною виконавчою службою України (виконавче провадження).
Державні виконавці мають ряд важелів впливу на боржників, щодо яких прийнято рішення судом про стягнення заборгованості. Розглянемо кожен з них:
Згідно ЗУ «Про виконавче провадження» державний виконавець, при відкритті виконавчого провадження, дає боржникові у термін до семи днів виконати рішення суду в добровільному порядку. У разі не виконання рішення суду, державна виконавча служба (далі ДВС) накладає арешт на все майно боржника і зобов’язує його крім боргу за рішенням суду сплатити виконавчий збір, який становить 10% від суми боргу.
Далі ДВС перевіряє наявність коштів у боржника:
При виявленні доходів у боржника ДВС звертає стягнення на них, шляхом повідомлення ПФ або роботодавця про рішення суду про стягнення суми боргу і зобов’язує перераховувати частину доходів боржника в рахунок сплати боргу.
У разі виявлення майна боржника, державний виконавець описує це майно, оцінює у суб’єкта оціночної діяльності та направляє на реалізацію через систему електронних торгів арештованого майна (СЕТАМ).
Цивільний процесуальний кодекс України встановлює порядок оскарження Постанов ДВС: для стягувача та боржника всі Постанови підлягають оскарженню в суді, який видав виконавчий документ, на підставі якого було відкрито виконавче провадження. Для третіх осіб, чиї інтереси були порушені при відкритті виконавчого провадження порядок оскарження дещо інший – всі скарги і позови мають бути спрямовані до адміністративного суду за підсудністю.
Таким чином, якщо у вас виникли питання у взаємовідношеннях з виконавчею службою, або у відношенні Вас було відкрито виконавче провадження, юристи компанії “Брона” у Харкові нададуть Вам кваліфіковану допомогу.