Повернення депозитів

Home Повернення депозитів

Повернення депозитів

Схожа публікація: Повернення кримських депозитів. Читати…

У даній статті ми розповімо, як повернути депозит за договором банківського вкладу з банку, якщо кошти не віддають з  будь – яких причин.


Отже, розглянемо дві ситуації:

  1. У Банку почалися проблеми з виплатою за зобов’язаннями і депозит не повертають;
  2. Банк визнано неплатоспроможним і введена тимчасова адміністрація.


Повернення депозитів: сценарій перший

Банк на вимогу вкладника після закінчення договору не видає гроші, посилаючись на тимчасові труднощі, законодавство та інші відмовки.

В даному випадку, для того щоб провести повернення свого депозиту слід поступати таким чином:

  • Скласти письмову заяву на повернення депозиту (зразок Ви можете знайти на нашому сайті) з вимогою виконати умови, зазначені в договорі банківського вкладу.

У заяву треба вказати пункти з Договору, в яких прописані обов’язок банку виплатити гроші на вимогу вкладника.

А також обов’язково необхідно вказати ст. 8 Конституції України, ст. ст. 1074, 1075 Цивільного кодексу України, в яких йдеться про верховенство права в Україні, про обов’язок розірвати договір банківського вкладу на вимогу вкладника та заборону обмежень прав розпоряджатися рахунками і вкладами.

  • Заява на повернення депозиту здається в Банк під відмітку про отримання.

Згідно ЗУ «Про звернення громадян» Банк зобов’язаний дати відповідь на заяву протягом 30 календарних днів.

У разі якщо Банк не відповість на заяву, це може послужити приводом для притягнення посадових осіб установи до адміністративної відповідальності та сплати штрафу.

Якщо Банк відповідь про те, що зараз він виплатити суму по депозиту не може – це послужить зручною доказової базою для розгляду справи в суді.

Зазвичай, якщо Банк тільки «захитався», працівники фінансової установи йдуть на компроміс і повертають депозит.

Тому складання заяви на повернення депозиту – ефективний спосіб повернення особистих коштів з Банку.

 

  • Стягнення банківського вкладу через суд.


Якщо переговори з Банком не привели до повернення депозиту та письмові звернення залишилися не розглянутими варто звертатися до суду за захистом своїх законних прав.

Зразок позову також як і заяву в банк Ви можете знайти на нашому сайті.

Варто звернути увагу в позові на наступні деталі:

– Розрахунок штрафів;

– Правильно вибрати суд;

– Правильно вказати всі реквізити сторін, пункти договору банківського вкладу.

Повернення депозитів: сценарій другий


У Банк введена тимчасова адміністрація.

На підставі рішення НБУ про визнання Банку неплатоспроможним Фонд гарантування вкладів вводить в фінансову установу тимчасову адміністрацію для подальшого відновлення роботи Банку або його ліквідації.

Якщо у Вас борг менше 200000 тисяч гривень.

У цьому випадку ніяких додаткових дій від вкладника не потрібно. ФГВФО автоматично складає списки кредиторів неплатоспроможного Банку. Додаткових заяв не потрібно. Всі новини, які стосуються виплат гарантованих сум неплатоспроможного Банку, освітлюються в офіційних друкованих виданнях, а також на офіційних сайтах ФГВФО і Вашого банку.

Якщо у Вас борг більше 200 000 тисяч гривень.

            Алгоритм дій:   

  1. У даній ситуації варто отримати гарантовану суму від ФГВФО в банку-агенті;
  2. Звернутися до суду про стягнення залишку суми за депозитом з Банку.

            Звернення до суду про стягнення залишку боргу за депозитом збільшить Ваші шанси повернути свої кошти, якщо Тимчасова адміністрація вирішить ліквідувати неплатоспроможний Банк.


Зразок позову Ви також можете знайти на нашому сайті.

 

Стаття 52 ЗУ «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» гарантує можливість отримання суми вкладу більше 200 000 гривень при ліквідації Банку.

Відповідно до зазначеної норми закону, вкладники можуть претендувати на повернення депозитів та отримання залишку коштів, який перевищує гарантовану суму від ФГВФО, в 4-у чергу. Тобто після задоволення вимог 3-х попередніх черг по мірі надходження коштів від реалізації майна банку.

Для цього вкладнику необхідно протягом 30 днів з дня опублікування ФГВФО рішення про ліквідацію банку пред’явити свої кредиторські вимоги до Фонду. Вимоги, які надійшли після закінчення встановленого терміну, будуть вважатися погашеними.

Згідно зі статтею 58 Закону України «Про банки і банківську діяльність» банк відповідає за своїми зобов’язаннями всім своїм майном.

Важливо зауважити, що Фонд може не визнати вимоги вкладника (кредитора) і тоді такі вимоги залишаються без задоволення, як і у випадку, коли майна попросту Банку не вистачає.

Рішення суду, яке набрало законної сили, буде доказом законності Ваших вимог і тим актом, на підставі якого ці вимоги будуть включені до ліквідаційного балансу Банку.

На поточний момент (липень 2015) ми подаємо позов, керуючись законом про захист прав споживачів, отже НЕ платимо судового збору. Така ситуація буде діяти до вересня 2015 року, коли набуде чинності новий закон, згідно з яким судовий збір становитиме 1% від суми позовних вимог.

Таким чином, рішення суду про стягнення залишку за депозитом буде підтверджувати обгрунтованість Ваших вимог, як на стадії ліквідації, так і у разі прийняття рішення про санацію (фінансове оздоровлення) Банку.

Допомога у проведенні повернення депозитів!

Харків, вул. Гамарника, 5
+380(68)34-38-524