Приватизація землі в Харкові і Харківській області
Приватизація землі в Харкові і Харківській області
Дана стаття буде корисна для тих, хто хоче оформити право власності на земельний пай, приватизувати земельну ділянку в населеному пункті, приватизувати садову /дачну ділянку в Харкові і Харківській області.
Порядок приватизації землі визначено в статтях 25 і 118 Земельного кодексу і складається з наступних етапів:
- Подача клопотання.
- Отримання дозволу.
- Розробка проекту.
- Отримання кадастрового номера на земельну ділянку.
- Узгодження проекту.
- Отримання рішення про передачу землі у власність.
- Реєстрація права власності на землю.
-
Подача клопотання
Громадянин України, який має намір приватизувати земельну ділянку, повинен подати клопотання до органу, уповноваженого на передачу землі в приватну власність (органи місцевої чи державної влади);
У клопотанні вказується цільове призначення земельної ділянки (під забудову, землі сільського господарства і т.д.) і її розміри.
До даного клопотання також необхідно додати: графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування ділянки.
Після того як ви визначилися з розміром ділянки (зверніть увагу на норми приватизації землі, зазначені нижче) і його розташування необхідно письмово звернеться до уповноваженого органу. Якщо ділянка знаходиться на території села, селища, міста, Вам необхідно буде звернутися до місцевої ради, якщо ділянка знаходиться за межею населеного пункту, то звертатися варто до місцевої державної адміністрації або до Держгеокадастру.
-
Отримання дозволу
Уповноважений орган протягом місяця розглядає клопотання і в разі його задоволення видає дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Відмовити у видачі дозволу уповноважений орган може, у разі якщо: бажане місце розташування ділянки не відповідає вимогам законодавства або містобудівної документації.
Якщо через місяць уповноважений орган дозволу не дав, а також не надав мотивовану відмову, то громадянин має право замовити проект землеустрою і без відповідного дозволу в місячний строк з дня закінчення зазначеного терміну. В такому випадку громадянин повинен письмово повідомити уповноважений орган про замовлення проекту землеустрою без надання відповідного дозволу і прикласти до повідомлення копію договору із землевпорядною організацією.
-
Розробка проекту
На підставі дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки замовляється технічна документація на землю.
Технічна документація на землю – проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, замовляється і оплачується громадянином особисто. Технічну документацію має право розробляти фірми, що мають спеціальні сертифікати по землевпорядним роботам.
Технічна документація на землю встановлює межі земельної ділянки на місцевості і включає в себе такі відомості:
– завдання на складання документації із землеустрою;
– пояснювальну записку;
– рішення відповідного органу про дозвіл на виготовлення технічної документації;
– згоду власника земельної ділянки, а для земель державної або комунальної власності – органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на відновлення меж земельної ділянки;
– довідку, яка містить в собі інформацію про землі (території);
– копію паспорта та коду або витягу з Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
– копію правовстановлюючих документів на будівлі, розташовані на даній земельній ділянці (при наявності);
– матеріали польових топографо-геодезичних робіт;
– план меж земельної ділянки, складений за результатами зйомки, на якому відображаються зовнішні межі земельної ділянки з позначенням власників (користувачів) суміжних земельних ділянок, все поворотні точки меж земельної ділянки, межі вкрапленниз земельних ділянок з позначенням їх власників;
– кадастровий план земельної ділянки;
– обмеження в користуванні землі (при наявності);
– копія довіреності (при необхідності);
– акт прийому-передачі межових знаків на зберігання, який включається до документації із землеустрою після виконання робот по установці (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) і закріпленню їх межовими знаками;
– обмінний файл записаний на диск.
Перед виготовленням технічної документації землевпорядників необхідно надати:
Документи для приватизації присадибної ділянки:
– рішення про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою;
– копію документів на будівлі, завірені нотаріусом;
– копію технічного паспорта на будівлі;
– копію паспорта та ідентифікаційного коду замовника.
Документи для приватизації садового / дачного ділянки:
– рішення про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою;
– копію статуту садового товариства (далі – СТ);
– довідка про членство в СТ;
– копія плану СТ;
– копія паспорта та ідентифікаційного коду замовника;
Терміни виготовлення технічної документації залежать від навантаження виконавця, у якого вона буде замовлятися. В середньому цей термін становить 3-4 тижні.
-
Отримання кадастрового номера на земельну ділянку.
Кадастровий номер – індивідуальна, неповторювана на всій території України, послідовність цифр і знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування.
Для отримання кадастрового номера необхідно звернутися до територіального органу «Центру державного земельного кадастру».
Документи для кадастрового номера:
– технічна документація на землю;
– Заява;
– електронний обмінний файл.
Документи подаються особисто заявником, довіреною особою або надсилаються поштою з описом вкладення.
Державний реєстратор протягом 14 днів розглядає документи і за підсумком реєструє земельну ділянку або дає мотивовану відмову.
Підтвердженням реєстрації земельної ділянки є Виписка з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Виписка видається безкоштовно. Складовою частиною Виписки є кадастровий номер земельної ділянки.
-
Узгодження проекту.
Наступний етап – це узгодження проекту землеустрою з Держгеокадастром. Якщо на ділянці присутня споруда, то узгодження також необхідно з відповідним органом архітектури.
Для узгодження проекту подається оригінал технічної документації. Відповідний орган протягом 10 днів має узгодити технічну документацію або дати мотивовану відмову.
-
Отримання рішення про передачу землі у власність.
Після отримання погодження орган, який видав дозвіл на розробку проекту землеустрою, приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
-
Реєстрація права власності на землю.
Завершальний етап – реєстрація права власності на земельну ділянку.
Згідно пункту 47 Порядку КМУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», для державної реєстрації права власності на земельну ділянку, права на який набуваються шляхом передачі земельних ділянок у власність із земель державної або комунальної власності, подається рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність або надання в постійне користування або про затвердження документації п землеустрою щодо формування земельної ділянки та передачу її у власність.
Зареєструвати право власності на землю можна як у державного реєстратора, так і у приватного нотаріуса.
У підсумку ви отримуєте оригінал правовстановлюючих документів на землю.
Норми приватизації землі:
а) для фермерського господарства – в законодавстві чіткі розміри не врегульовані, і визначаються в середньому для території або підприємств;
б) для ведення особистого селянського господарства – до 2 гектар;
в) для садових ділянок – до 0,12 га;
г) для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – до 0,25 га, в селищах – до 0,15 га, в містах – до 0,10 га;
д) для будівництва індивідуальних гаражів – до 0,01 га.
Чому варто приватизувати земельну ділянку:
– відповідно до цивільного законодавства України право власності на нерухоме майно, в тому числі і на землю, є чинним з моменту його державної реєстрації;
– тільки після державної реєстрації землю можна на свій розсуд: продати, подарувати, закласти в іпотеку і т.д.
Компанія «Brona» допоможе отримати землю у власність. Наші переваги:
1) Надаємо послуги «під ключ» з найменшим участю клієнта в процесі;
2) Багаторічний досвід і знання практичних нюансів;
3) Пропонуємо помірні ціни, надійний результат і розумні терміни надання послуг.
Вартість послуги «Приватизація землі в Харкові» від 5000 грн. Ціна обговорюється індивідуально в залежності від умов замовлення. Вигідні умови для колективних замовлень: приватизація земельної ділянки від 2-х штук в одному товаристві (кооперативі) зі знижкою до 20%.
Ми знаходимося в місті Харків, провулок Подільський, 5 (район магазину Мелодія).
Телефони: 068-343-85-24, 095-474-68-04, 755-42-53.